În conformitate cu schimbările legislative, consiliul spiritual al Bisericii Penticostale nr. 1 a decis reluarea programelor divine publice. După mai mult de 3 luni de la ultimul serviciu public din biserică, prin binecuvântarea lui Dumnezeu, avem ocazia să ne întâlnim din nou în casa de rugăciune.

Întâlnirile din această săptămână sunt după cum urmează:

• Marți seara 19:00-20:30 –  Serviciul de rugăciune
  • Joi seara 19:00-20:30 – Studiu biblic și rugăciune
  • Duminică – Serviciul 1:  09:00 – 10:30
  • Duminică – Serviciul 2:  11:00 – 12:30
  • Duminică – Serviciul 3:  18:00 – 19:30

Pentru duminică, 28.06.2020, membrii bisericii și familiile vor lua parte alternativ la serviciile divine, în funcție de inițiala numelui de familie, astfel:

• Serviciul 1: Inițiala numelui între A-D
  • Serviciul 2: Inițiala numelui între E-M
  • Serviciul 3: Inițiala numelui între N-Z

De asemenea, se vor relua repetițiile corului și fanfarei cu respectarea măsurilor de protecție necesare diminuării riscului contaminării cu virusul SARS CoV 2.

Porunca lui Dumnezeu este să fim sare și lumină. De aceea, se impun anumite măsuri organizatorice pe care suntem datori sa le respectăm:

• Vă rugăm să folosiți dezinfectant înainte de a intra în sală
  • Purtarea măștii este obligatorie în timpul slujbei
  • Vă rugăm să păstrați distanța de 2m
  • Nu este permisă participarea celor care prezintă simptome de infecție respiratorie (tuse, strănut, rinoree, temperatură ridicată)
  • Pentru detalii suplimentare adresați-vă celor din echipa de primire

Toate aceste reguli sunt puse pentru protecția noastră și bunul mers al programului.

„Dar toate să se facă în chip cuviincios și cu rânduială” – 1 Corinteni 14:40