Școala duminicală se axează pe 3 direcții principale:

1. Învățătură: echiparea copiilor cu adevărul lui Dumnezeu, revelat în Sfintele Scripturi.
  2. Închinare: deprinderea copiilor cu practicile de bază ale unei vieți creștine autentice.
  3. Implicare: inițierea copiilor în diverse forme de slujire creștină.

În acest scop, echipa de slujitori ai acestui departament desfășoară o activitate diversă, precum:

• întâlniri pe grupe de vârstă, în fiecare duminică dimineața de la ora 9-12;
  • pregătirea copiilor în cadrul grupei de poezie și a corului de copii;
  • implicarea copiilor prin cântare și poezie în cadrul serviciilor divine ale bisericii locale, dar și ale altor biserici;
  • tabere organizate în fiecare vară;
  • diverse ieșiri și întâlniri;
  • Întâlniri pe grupe de vârstă în fiecare duminică

Transmiterea mesajului creștin către copii, adaptat nivelului lor de înțelegere, pentru ca aceștia să poată deveni, prin harul lui Dumnezeu, mădulare vii ale trupului lui Cristos.

Grupa preșcolari

Elena Boancă
Lavinia Cătuna
Lois Cătuna

Credem că lucrarea cu copii este o lucrare de o importanță deosebită. Modelarea acestor ființe atât de valoroase presupune o responsabilitate uriașă și impune o chemare specială a lui Dumnezeu. Ne rugăm constant ca Dumnezeu să scoată astfel de lucrători, care să se alăture echipei noastre de slujire. Există nevoie de implicare la toate grupele departamentului.

Dacă Dumnezeu v-a pus în inimă dragoste pentru copii și pasiune pentru mântuirea lor vă așteptăm cu mare drag să vă alăturați nouă.