Departamentul media are mai multe compartimente: sonorizarea bisericii, captare video, transmisia live a programelor divine si suportul IT. Astfel suntem prezenți în biserică și, bineînțeles suntem prezenți online.

Scopul nostru este de a răspândi Evanghelia Domnului în biserică și pe întreg pământul.

Avem trei canale de distribuție: www.biserica1.com/live, YouTube și Facebook.

Ultimele luni marcate de pandemia COVID-19 au reprezentat o perioadă extrem de aglomerată și de provocatoare pentru departamentul nostru. Biserica fizică s-a mutat online, legătura fraților și surorilor cu biserica fiind asigurată prin intermediul transmisiilor LIVE. Slăvim pe Dumnezeu că putem fi de folos și în aceste vremuri, contribuind la răspândirea Cuvântului Evangheliei.

Viziunea departamentului este aceea de a răspândi Evanghelia prin orice mijloc: în biserică, prin televiziune, transmisii Live prin canalele de internet, arhivă live și articole.

Avem nădejdea că sămânța Evangheliei astfel semănată va încolți și va aduce rod în inimile oamenilor.

Călin Pleșa

sunet

Paul Crișan

Lucian Iacob

transmisie live

Adrian Muntean

web design

Rareș Pop

suport IT

Implicarea în acest departament poate să fie în mai multe domenii:

Rețelistică

Inginerie de sunet

Suport sunet

Cameramani

Regie-mixaj

Editare materiale video

Suport video

Suport IT

Programatori web

Web design

Editare conținut site

Corectare articole site

Depanare calculatoare

Translatori română-engleză

Apelează la oricare dintre membrii departamentului media și întreabă de unul din liderii compartimentelor sau de Daniel Măluțan.

Nu avem limitări de vârstă sau sex. Vrem să-L slujim pe Cristos cu talentul și abilitățile noastre.

Nu se cere experiență, pentru că organizăm programe intensive de inițiere si pregătire.

Dorești să te implici într-un departament tehnic al bisericii? Te așteptăm în echipa media!

Daniel Măluțan și ceilalți responsabili de diferitele departamente media