La începutul anului 2018, s-a propus organizarea unui eveniment în biserica noastră sub numele de Ziua cântărilor vechi. La această ocazie au participat grupul Liric, grupul Mesaj și noi, Corul anilor ’90, un grup coral format din coriști care au slujit în corul bisericii în perioada 1975-2000.

Fratele Vali Chiorean s-a implicat în mobilizarea celor din biserica noastră care au cântat în corul bisericii în acea perioadă. Astfel s-a format un grup de aproximativ 50 de frați și surori coriști doritori să slujească în lucrarea aceasta de cânt coral.
După evenimentul din 22 iulie 2018 am fost îndemnați să nu ne oprim.

Cu ajutorul Domnului, am mai slujit în biserică de câteva ori, chiar împreună cu actualul cor al bisericii.

Viziune

Dorim să promovăm imnuri și cântări mai vechi care pot aduce bucurie în inimile celor mai în vârstă, dar și a tinerilor.

Echipă

Vali Chiorean

Fane Baciu

Laurențiu Stăncel

Implicare

Dacă ai cântat în cor și ești în biserica numărul 1, ne poți contacta pentru a face parte din această slujire.