Format din tineri și oameni maturi, ansamblul coral se dorește a fi o oglindire a slujirii muzicale din biserică.

Diversitatea generațională și cea a repertoriului conferă o frumusețe aparte acestei lucrări.

Astfel, încercăm să abordăm alternativ piese acapella și piese acompaniate de instrumente sau negative, cântând atât unison, cât și pe patru sau mai multe voci.

Preocuparea majoră a corului este de a conduce biserica în închinare, urmărind ca prin cântare să fie invocată prezența Duhului Sfânt care să cerceteze biserica.

Ne dorim mult ca în această lucrare să fie implicați oameni deschiși să crească din punct de vedere muzical, spiritual și relațional.

Cătuna Iosif

Meseșan Bogdan

Tothăzan Abel Vinicius

Baciu Călin

Chiorean Vlad

Fetiță Rareș

Rus Raul

Cătuna Lavinia

Meseșan Maria

Ești o persoană doritoare să se dezvolte muzical? Vrei sa te implici într-un departament muzical, dar nu ești foarte sigur pe tine atunci când cânți?

Te așteptăm cu drag la una dintre repetițiile noastre, unde ne vom bucura de prezența ta și vom colabora pentru a te implica în această slujire.

Ai nevoie doar de câteva lucruri:

1.  Înclinații muzicale
  2.  Seriozitate
  3.  Devotament
  4.  Pasiune

Fiecare nou-venit va avea o perioadă de acomodare, iar mai apoi va fi implicat în slujirea de duminica.

• Repetiții în fiecare miercuri

Cătuna Iosif